Kredi Garanti Fonu Nedir?

KREDİ GARANTİ FONU NEDİR?

Ülkemizde sanayinin gelişmesi noktasında birçok özel düzenlemeler yapılmaktadır. Kobiler yani küçük ve orta ölçekli işletmeler için de birçok kolaylık sağlanmaktadır. Bunun başında kobilere uygulanan özel kredi imkanları gelmektedir. İşletmelerin çoğalması, işverenlerin ve buna bağlı olarak istihdam olanaklarının artması için yapılmaktadır bu düzenlemeler. Bu yönde, kobiler için ve benzeri işletmeler için birçok kredi imkanı bulunmaktadır. Tabi bu krediler de şartsız değildir. Birtakım kuralları bulunmaktadır. İşte bu kurallara haiz olmayan, çeşitli nedenlerle kredi talepleri reddedilen işletmeler için kurtarıcı bir fon bulunmaktadır. Bu da kredi garanti fonu sistemidir.

Kredi Garanti Fonu:

İşletme sahipleri, bu şekilde bir kredi talebi reddi ile karşılaştıklarında hemen kredi garanti fonu nedir araştırmalıdır. Bunun gerçekten, işletme sahipleri için son derece avantajlı bir sistem olduğunu anlayacaksınız. Kredi garanti fonu, kredi alamayan kobi ve benzer işletmeler için fon sağlayan özel bir kurumdur. KOSGEB kredileri için geri ödeme destekleri, TBİTAK transfer ödemeleri, Bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı kapsamında verilen destekler, Eximbank kredileri, TTGV Kobi destekleri, banka kredileri kapsamında firmalara soluk aldıran fon destekleri ile dikkat çekmektedir.

Fon ve Kefalet Hizmetleri:

Kredi garanti fonu nedir? Şeklinde bir soruda, sadece fon desteği yani maddi anlamda destek değil, aynı zamanda kefalet işlemleri de düşünülmelidir. Yani fon kapsamında, size kredi almanız için aranılan kefalet desteği de sunulmaktadır. Bu da son derece faydalı, kurtarıcı bir uygulamadır. Detayları sitemize tıklayarak inceleyebilirsiniz.


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.