Kredi Hesaplama Formülü

Kredi hesaplama formülü

Krediler bizim için en önemli nakit aracıdırlar. Bankalar bizlere bu konuda birçok fırsat sunmakta ve ihtiyaçlarımızı, isteklerimizi karşılamamızda ön ayak olmaktadırlar. Bankacılık ve finans alanında ki itibarımızı belirleyen kredi notumuza göre en uygun krediyi alabilme şansını bize sağlamaktadırlar. Böylece isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı ertelemek zorunda kalmadan hayatımıza mutlu bir şekilde devam edebiliriz. Bankalar bize nakit sağlarken belli oranlarda faiz uygularlar. Bu faiz istediğimiz nakit ve kaç ayda bu nakit parayı geri ödemek istediğimiz ile doğru orantılıdır. Kredi hesaplama formülü ile bankalar sizlere verecekleri paranın faizini belirlemektedirler. İlk aylarda bankalar faizi yüksek tutarken daha sonra ki aylarda faiz düşer ve anapara yükselir.

Krediler neye göre hesaplanır?

Kredi hesaplama formülü Taksit Tutarı =  Kredi Tutarı x Faiz(1+Faiz)Taksit Sayısı / (1+Faiz)Taksit Sayısı -1 şeklindedir. Her banka başvurunuz gerçekleştiğinde bu formül üzerinden hesaplama yapmakta ve anapara ve faizden oluşan toplam rakamı belirlemektedir. Taşıt kredisi ve İhtiyaç kredisi alanlardan ayrıca %15 KKDF ve %5 BSMV vergisi alınmaktadır. Bu formül ışığında hesaplanan krediler hesabınıza yatırılır ve dilediğiniz gibi harcar taksit taksit bankanıza ödersiniz. Böylece acil nakit ihtiyaçlarınız da dahil olmak üzere tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Formülü Bankaya göre farklı sonuç verir?

Her bankanın kendine göre bir faiz oranı mevcuttur. Formül bu orana göre değerlendirilir. Siz de siteye tıklayarak bankanızı seçin ve faiz oranını öğrenerek kredinizi hesaplayın.


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.