Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme

 

Zor günler geçiriyor olabilirsiniz. Beklenmedik sürprizler hatta kötü sürprizler kapınızı çalmış olabilir. İşler kötüye gidebilir ve siz alacaklarınızı elde edemediğiniz için borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyor olabilirsiniz. Tabi ki bunlar kötü senaryolar ama pek çoğumuz zaman zaman nakit konusunda sıkışıklık yaşamaktayız. Hal böyle olunca da ödemelerimizi yaparken epey zorlanırız. Bunlardan biri de kredi kartlarıdır. Her ay belli miktarlarda ödeme yapıyorsanız ama o an için bütçeniz müsait değilse kredi kartı asgari ödeme yolu ile geçici de olsa bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Asgari Ödeme Sorun Yaratır Mı?

Çok uzun vadelerde olmamak kaydı ile kartınızın asgari ödemesini yapmanız bir sorun yaratmayabilir ancak bu konuda bankaların politikaları farklı olabilir. Yine de borcun tamamını ödeyemeyecek olan kişilerin kredi kartı asgari ödeme yapmaları halinde herhangi bir yasal takibe girmeyeceklerini söyleyebiliriz. Bankanın belirlediği oranda kart borcunun ortalama % 30 tutarındaki miktarını yatırmanız halinde sorunsuz şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Asgari ödeme yapmak sıkıntı olmasa bile, kartınızın borcunu tamamen ödemediğiniz için faiz yansıyacağını da unutmalısınız.

Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartınızın asgarisini yatırmanızın en büyük dezavantajı ödeyeceğiniz faiz miktarıdır. Yani her ay asgari yatırmanız halinde artan bir faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Üstelik kartınızı kullanırsanız bir sonraki ay o harcamalar da toplam tutara ekleneceği için asgari ödeme miktarı sürekli artış gösterebilir.

Kredi kartı hakkındaki diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.