Web
Analytics


Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Doğru kullanıldığı takdirde kredi kartı kişilerin hayatını kolaylaştırır. Ödemelerde düzenli yapıldığı takdirde oldukça işe yaramaktadır. Fakat düzensiz ödemelerde kredi kartı borcuna faiz işlemektedir.

Kredi Kartı Ödemesi

Kredi kartının kullanıldığı borcun yüzde otuz oranında bir kısmı hesap ekstresinde asgari ödeme tutarı kadar yansır. Tüm borç ödenmediği zaman borç bitene kadar faiz işler. Ama asgari ödeme tutarı ödenmesi gerekir. Üst üste asgari ödeme tutarı yapılmaz ise borçtan ötürü banka idari takip başlatır. Yine ödeme yapılmadığı zaman da icra takibi başlatılır. Kredi kartı borcunu kişi ödeyemediği durumda ilgili banka ile görüşerek kredi kartı borcu taksitlendirme yapabilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Ödenemeyen kredi kartı borcu için hangi bankadan kredi kartı sahibi ise kişi o banka ile görüşerek kredi kartı borcu taksitlendirme için başvuru yapar ve bunu iki şekilde yapabilir. Kişi ilgili bankanın şubesine giderek bu işlemi yapabilir ya da ilgili bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak telefon bankacılığı ile yapabilir. Kredi kartı borcu karşılıklı sağlanan görüşme ile taksite bölünür ve belli bir oranda yapılan taksit sayısına göre faiz işletilir. Tüm bankalar müşterilerine ödenmeyen birikmiş kredi kartı borcu için taksitlendirme işlemi yapmaktadır. Bu taksitlendirme işleminden sonra borç yine geciktirilir ise borca yine bankanın faiz oranlarına göre belli bir oranda faiz konulur.


, , , ,