Web
Analytics


Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik faturalarını ödemek için PTT şubelerine ya da diğer ödeme merkezlerine gittiğiniz zaman, kredi kartı ile ödeme seçeneğinin olmadığını duyarsınız. Şu an için kredi kartı ile ödeme seçeneğinden yalnızca online olarak faydalanabilirsiniz. Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme yapmak isteyen kişilerin öncelikle müşterisi olduğu bankadan bir internet şifresi alması gerekiyor. Daha sonra internet şubesinden kolayca fatura ödemesi yapılabilir.

İnternetten Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Bankalardan aldığınız kredi kartıyla başvuru yaparak kendinize bir internet şifresi edinin. Kredi kartı bilgilerinizi kullanarak, internet üzerinden de şifrenizi alabilirsiniz. Böylece kredi kartınızı, internet şubesi üzerine taşımış olursunuz. Size verilen şifre ile internet bankacılığı sistemine giriş yaptığınız zaman, menü kısmında ödemeler görünecektir. Buradan elektrik faturasını seçerek ödemenizi direkt olarak yapabilirsiniz. Yaptığınız ödeme doğrudan kredi kartınıza yansıtılır. Dilerseniz bu işlem için bankaya otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Böylece her ay hesabınızdan otomatik olarak faturanız ödenmiş olur.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaparak elektrik faturanız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece faturanız her ay kredi kartınızdan otomatik olarak ödenir. Bu işlem için başvurunuzu direkt olarak şubelerden yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden de otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Verdiğiniz bu otomatik ödeme talimatlarını istediğiniz zaman iptal edebilir ve ödemenizi kendiniz yapabilirsiniz.


, , , , ,