Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Vergi borcu, 18 yaşını doldurmuş her vatandaşı taşıt, konuttan stopajına kadar her türlü mal varlığı üzerine verilmesi gereken milli gelirdir. Her verginin verilmesi için bir süre tanınır ve o süre zarfında verginin verilmesi gerekir. Bu dönemde elinizde nakit para olmaması durumunda kredi kartı yoluna başvurabilir ve vergi yükünüzü ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bazı kredi kartı şirketleri veya bankalar, verginin bir borç olduğu düşünülürse borcu borçla ödemenin kendi menfaatlerine zararlı olduğunu düşünmesi nedeniyle kredi vermeyebilir.

Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartı ile vergi ödemek için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesine girmeniz gerekmekte. Web siteye girdikten sonra ekranın sol bölümünde kalan ”Kredi kartı ile vergi ödeme” kısmına giriş yapın. Karşınıza çıkacak sayfada TC kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranız, vergi türünüz, bağlı olduğunuz vergi dairesi, fiş numarası, vergi tipi, dönem başlangıcı ve bitişi gibi altı aşamayı cevaplandırmanız gerekiyor. Tüm kısımları doğru bir şekilde doldurduktan sonra sorgula butonuna tıklayabilirsiniz.

Tüm şıkları doğru cevapladıysanız karşınıza borç listeniz çıkacaktır. Her türlü vergi tutarı sırasıyla listelenecektir. Buradan ödemek istediğiniz vergi türünü ve tutarı seçiniz. Seçilen borca ait ödeme planı listesini gördükten sonra ödeme türü butonundan kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan sorgu ekranına kredi kartı bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


, , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.