Kredi Kartı İptali

Kredi Kartı İptali

Bildiğiniz üzere kredi kartı almak ve vadesiz hesap açmak günümüzde oldukça yaygın ve kolay. Fakat iptali bu kadar kolay olmamakta ve tüketicileri mağdur edebilmektedir. Tüketiciler kendi bütçelerine uygun limitte kartlarını sınırlı kullanmadıkları takdirde, kartlarının avantajlarından çok dezavantajlarıyla karşı karşıya kaldıkları gibi, kayıp kart veya çalıntı kart durumlarıyla da karşılaşabiliyorlar.

Peki, böyle durumlarda kredi kartı iptalini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Kredi kartı iptali için öncelikle kart borcunuzun tamamını öğrenmeniz gerekmektedir. Borcunuzun tümünü yatırdığınız takdirde iptal işlemine direk başlayabilirsiniz. Kart iptaliniz için banka çağrı merkezlerine bağlanarak müşteri temsilcisiyle görüşme yapılabilirsiniz. Bu görüşmelere yaklaşık 3 dakika kadar sürede bağlanabilirsiniz. Bir diğer yandan mobil veri uygulamaları, internet bankacılığı erişimiyle de kredi kartı iptali yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle ‘’Kredi Kartı’’ sekmesine tıklayarak seçeneğinizi ‘’Kart İptali ‘’ seçerek kartınızı iptal edebilirsiniz. Bunlar yalnızca kart iptali için yeterli olacak kartınız yalnızca kullanıma kapatılacaktır.

Kredi kartınızı bir daha kullanmak istemiyorsanız ne yapmalısınız ?

Tüketici kartını bir daha kullanmak istemiyorsa; iptal değil, kapatma işlemini gerçekleştirmelidir. İleriki yıllarda karşınıza çıkabilecek kart masraflarıyla uğraşmamak adına öncelikle kartınızın herhangi bir borcu olmadığından emin olmalısınız. Borç olduğu takdirde kartınız kullanıma kapatılmayacaktır. Kart kapatma işlemlerinizi telefon bankacılığı yoluyla yapamıyorsanız, mutlaka en yakınınızdaki şubelere giderek dilekçe vermeniz gerekecektir. Bankalar Banka Kartları ve Kredi Kartları yönetmenliğince mutlaka 7 günde içerisinde kart işlem bilgilerinizle ilgilenecektir. Tek tıkla sitemize gelerek de kart iptal bilgisini edineceğiniz yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

 


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.