Kredi Kartı Sorgulama

Kredi Kartı Sorgulama

 

Alışveriş yapmaya bayılıyorsunuz ve kredi kartı kullanıyorsunuz. Yalnız değilsiniz, günümüzde her insan aşağı yukarı bu durumda. İster internetten, ister mağazalara giderek alışveriş yapmak çok keyif verici bir şeydir. Kredi kartınızın kolaylıklarından yararlanarak artık yanınızda nakit taşımıyorsunuz. Market alışverişinizi, uçak biletinizi, bebeğinizin ihtiyaçlarınızı alıyor hatta kredi kartınızla cep telefonunuzu bile yenileyebiliyorsunuz. Evi eşyalarınızı değiştirmek için, alışverişlerinizde taksit yaptırmak için de kartınızı kullanabilirsiniz. Peki kartınızda ne kadar limitiniz kaldığını ve diğer bilgileri nasıl öğreneceksiniz?

Kredi Kartınızı Online Sorgulayabilirsiniz

Kredi kartı sorgulama işlemleri size ne kadar harcama yaptığınızı, neler aldığınızı hatırlatmak adına çok yararlıdır. Kartınızdaki limitin ne kadar kaldığını öğrenebilir veya kart puanlarınızı görebilirsiniz. Bunu öğrenmenin çeşitli yolları vardır. Örneğin telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın ait olduğu bankanın web sitesine girerek kredi kartınızla yaptığınız işlemleri anında görüntüleyebiliri limit bilgilerinizi de öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bankanın ağrı merkezini aradığınızda da size tüm bilgiler verilecektir.

Kredi Kartınızı Kullanırken Dikkat

Kredi kartı sorgulama işlemi esnasında yapmadığınız bir alışverişe rastlamanız veya şüpheli bir işlem olduğunu düşünmeniz halinde vakit kaybetmeden çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir. Kredi kartı bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde kartınızdan istemediğiniz harcamalar yapılabilir ve siz almadığınız ürünlerin parasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Güvenmediğiniz web sitelerinden alışveriş yaparken dikkatli olmayı ihmal etmemelisiniz.

Kredi kartları konusuna dair diğer makaleler için buraya bakınız.

 


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.