Kredi Limiti Sorgulama

Kredi Limiti Sorgulama

Kredi çekmek isteyen kişiler kimi zaman talep ettikleri miktarda kredi alamamaktadırlar. Bankaların yaptıkları farklı değerlendirmeler bağlı olarak herkesin kredi limiti farklı olabilmektedir. Yapılan değerlendirmelerde genellikle kişilerin gelir düzeyleri, ödemekte oldukları başka krediler olup olmadığı veya geçmişte bankalar ile sorun yaşayıp yaşamadıkları gibi konulara bakılmaktadır. Bu incelemeden belirlenecek olan limite göre insanlara kredilerini veren bankalar kesinlikle rastgele arar vermemektedirler.

Kredi Limiti Hakkında Bilgi Alma

Örneğin asgari ücret ile çalışan bir kişinin trilyonlarca kredi alabilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bunun sebebi ise o kişinin gelir düzeyinin kesinlikle bu limite ulaşamayacağı ve aylık ödemelerin altından kalkamayacağıdır. Kredi limit sorgulama programları veya bankaların internet siteleri genellikle insanlara bu konuda bilgi sahibi olabilme hakkı vermektedir. İnsanların aylık gelirlerinin ortalama olarak üçte biri kadar geri ödeme yapabilecekleri esas alınmaktadır. Bu da aylık ortalama 2000 tl geliri olan bir kişinin 666 tl’ye kadar taksitlerden oluşan bir kredi alabileceği anlamına gelmektedir.

Kredi Limitini Belirleyen Faktörler

İnsanlar kredi taleplerinde bu kurallara dikkat edileceğini bilmeli ve kesinlikle kendilerini buna göre ayarlamalıdırlar. Bankalar insanların her türlü kredi talebine olumlu geri dönüş yapmak isteseler bile yine de bu gibi konulardan dolayı bu pek mümkün olmamaktadır. Kredi limiti sorgulama konusunda yapılacak olan araştırmalar insanların bu konuda daha bilinçli davranmalarına da yardımcı olacaktır. Bu kuralların sebebi ise alınacak olan kredilerin insanları zor duruma sokmasını engellemektir.


, , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.