Kredi Limiti

Kredi Limiti

Bilindiği gibi kredi alacak olan kişiler mutlaka kendi istedikleri miktarda kredileri alamamaktadırlar. Alınacak olan kredilerin miktarlarına bankalar karar vermektedir ve bu limiti etkilemekte olan birçok farklı kriter bulunmaktadır. Bunların başında insanların o an ki gelir düzeyleri gelmektedir. Eskiden gelirlerinden çok daha fazla kredi alabilmekte olan insanların ne kadar ciddi sorunlar yaşadıklarını gören resmi kurumlar bankalar mevzuatında yeni bir düzenlemeye giderek insanların gelir durumuna göre belirlenen kredi limiti kadar para çekebilmelerine kara vermiştir.

Kredi Limitlerinin Belirlenmesi

Bu sebeple bankalar müşterilerinden her zaman için gelir belgelerini istemektedirler. Bu sayede insanların gelirlerini aşmayan ve geçim sorunu yaşamalarına enden olmayan oranda ödemeler yapmaktadırlar. Aynı zamanda kredi talebinde bulundukları gün ödemekte olan başka bir kredileri olan kişiler veya bankaların kara listelerinde olan kişiler de kredi çekerken ciddi araştırmalar maruz kalmaktadırlar.

İnsanların Kredi Limitlerinde Dikkat Etmeleri Gereken Konular

Bu tarz limitlerin belirlenmesinde özellikle insanların finansal durumlarına çok ciddi bir şekilde dikkat eden bankalar artık eskisi gibi para saçmak yerine son derece temkinli bir şekilde davranmaktadırlar. Bu kural yürürlüğe girdiğinden bu yana kredi ve kredi kartı mağduru insanların sayılarında çok ciddi bir düşüş olduğunu belirten uzmanlar herkesin bu bilinç ile bankalara girmelerini önermektedirler. Kredi limiti belirleme kriterlerinde her banka ortak kuralları kullanmakta ve yapılan incelemelerden sonra insanların o an ki durumlarına en uygun kredi limite kadar onay vermektedirler.


, , , , , , , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.