Web
Analytics


Kredi Ne Zaman Kesilir?

Kredi Ne Zaman Kesilir?

Üniversite öğrencilerinin çok sık bir şekilde kullandıkları öğrenim kredileri birçok öğrenci için çok daha rahat bir okul hayatı anlamına gelmektedir. Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarına verilmekte olan bu krediler hem geri ödeme kolaylığı olması hem de uzun süre sonra geri ödenecek olması sebebi ile her sene çok daha kişi tarafından talep almaktadır. Belli kontenjanlarda verilmekte olan bu krediler bazı durumlarda otomatik olarak kesilmektedir. Bu sebeple öğrencilerin çoğu kredi ne zaman kesilir veya hangi durumlarda kredi alamam gibi soruları birbirlerine sormaktadırlar.

Kredilerin Kesilme Nedenleri

Kredinin kesilmesi için öğrencinin okulu bırakması, mahkum olması, eğitim kurumunun kapanması, öğrencinin başarısız olması, kayıt dondurması veya uzaklaştırma gibi cezalar alması gerekmektedir. Bu durumların dışında kesilmeden öğrencilerine hesabına yatacak olan bu krediler aynı zamanda okul hayatının bitiminden 2 yıl sonra ödenmeye başlandığı için daha sonraki zamanlarda da insanlara herhangi bir sıkıntı vermemektedir. Her sene birçok öğrencinin faydalandığı bu hizmet birçok öğrencinin ailelerine yük olmadan son derece rahat bir şekilde eğitim alabilmelerine olanak tanımıştır.

Öğrenim Kredisinin Devamı İçin?

Kredi ne zaman kesilir sorusuna yanıt arayan kişiler saydığımız bu durumlardan birinde kalmadıkça rahat bir şekilde kredilerini kullanabilmektedirler. Genellikle maddi zorluk içinde olan ve ailelerinin gelir düzeyi de düşük olan başarılı öğrencilerin daha rahat bir şekilde okuyabilmelerine olanak tanıyan bu krediler çok uzun zamandan bu yana kredi yurtlar kurumu denetiminde verilmeye devam etmektedir.


, , , ,