Kredi Notu Öğrenmek

Kredi Notu Öğrenmek

Kredi notları, ihtiyaçlarımızı karşılamak veya hayallerimizi gerçekleştirmek üzere bankalardan destek almamızı sağlayacak en önemli kriterdir. Tüm finansal geçmişimiz ortak bir kuruluşta toplanır. Finansal geçmişimizin analizi sonucu hepimizin bir puanı olur ve biz bu puana göre bankalardan kredi alabiliriz. Kredi almamız tamamen buna bağlıdır. Kredi notunu ülkemizde belirleyen Findekstir.

Kredi notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Öğrenmek her ne kadar ölçüt olsa da asıl önemli olan bankanın kendi değerlendirilmesidir. Banka sizin notunuza bakarak size kredi verip vermeyeceği hususunda son kararı verecek merci olacaktır. Ancak hiçbir banka ya da kredi kuruluşu düşük bir finansal puana sahip kişiye para vererek risk almak istemez. Kredi kartı, fatura ödemelerinizi zamanında gerçekleştirdiğiniz takdirde söz konusu yükselmeler başlayacaktır.  90 gün boyunca ödemelerinizi düzenli yapmazsanız kara listeye girersiniz. Kara listeye girdiğinizde ise 5 yıl boyunca çıkamazsınız. Bu durumda herhangi bir kredi başvurunuz kesinlikle olumlu gelmeyecektir. Ayrıca banka ürünlerini de düzenli kullanırsanız size faydası olacaktır. Sürekli çalıştığınız bir bankanız olması da sizin için büyük avantajdır.

Kredi Notumu Nereden Öğrenebilirim?

Kredi Notu Öğrenmek konusunda sahip olacağınız skor size uygulanacak banka faiz oranlarında dahi oldukça etkilidir. Bu nedenle oldukça önem vermemiz ve yükseltmeye çalışmamız yararımızadır. Kredi notunuzu online olarak sorgulatabilir; kredi notunuzu kendiniz de öğrenebilirsiniz. Ya da kredi almak istediğiniz kurumdan da konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.


, , , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.