Web
Analytics


Kredi Notunu Öğrenme

Kredi Notunu Öğrenme

Bankalardan aldığınız kredi kartı ve kredi gibi ürünlerin geri ödemesinde gösterdiğiniz performansa göre sizlere belirli bir kredi notu verilir. Böylece finans sektöründe siciliniz belirlenmiş olur. Özellikle kredi başvurularında çok önemli olan bu not, kredi çekebilmeyi belirleyen en temel etkendir. Bu açıdan her banka müşterisinin kredi notunu bilmesi gerekiyor. Kredi notunu öğrenme konusunda farklı kanalları güvenle kullanabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hizmete sokulan bir finans hizmeti olan Findeks, tamamen dijital ortamdan faaliyet gösteriyor. Findeks’e kayıt olan her banka müşterisi, finans sektöründeki yerini görebilir. Sisteme hem bireysel hem de kurumsal olarak kayıt olunabiliyor. 1 dakika gibi kısa bir sürede sisteme ücretsiz olduktan sonra, 4 TL civarında bir ücretle kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Notu Öğrenilir mi?

İnsanlar artık mobil bankacılık sistemlerine geçerek şubelere duyulan ihtiyacı büyük oranda azaltmıştır. Müşterisi olduğu bankadan internet şifresini alan kişiler, kredi notunu kolayca öğrenebiliyor. Her bankanın internet şubesinde kredi notu öğrenme hizmeti yer alacaktır. Bu sistem üzerinden yine 4 TL civarında bir ücret vererek kredi notu sorgulamasını yapabilirsiniz.

SMS Kredi Notu Öğrenme

Güncel olarak her mobil şebeke firması, müşterilerine SMS üzerinden kredi notu sorgulama hizmeti veriyor. Hattınızın bağlı bulunduğu şebekenin sorgulama numarasını kullanarak, cep telefonundan saniyeler içerisinde kredi notunu sorgulayabilirsiniz. Yine bu işlem için de 4-5 TL civarında bir ücret ödersiniz. Söz konusu ücret, cep telefonu bakiyesi şeklinde tahsil edilir.


, , , , ,