Web
Analytics


Kredi Puanı Sorgulama Garanti

Kredi Puanı Sorgulama Garanti

 

Kredi çekmek isteyenlerin önüne bazen bir takım engeller çıkmaktadır. Bu engeller birbirinden farklı olduğu gibi, pek çok konuda kişiler için son derece önemlidir. Kredi puanı veya kredi notu da bu engellerden biri olabilir. Yani eğer daha önce kredi çektiyseniz ve ödemelerde zorluk yaşadıysanız bu konuda kredi notunuz olumsuz etkileneceği için kredi puanınız da düşebilir. Haliyle bu da kredi başvurusu yaparken sizi olumsuz etkileyebilir. En doğrusu kredi puanı sorgulama Garanti şubelerinden işlem yapmak ve bilgi salmak olacaktır.

Kredi Notunuzu Öğrenin

Kredi çekmeyi düşünüyorsanız başvuru yapmadan önce muhakkak kredi notunuzu öğrenin. En azından bu konuda bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı bilirseniz başvuru sonrasında herhangi bir kötü sürprizler karşılaşmazsınız. Kredi puanı sorgulama Garanti işlemleri için size yakın bir şubeye başvuruda bulunabilirsiniz veya online olara da bankaya başvurmanız söz konusu olabilir. Eğer kredi puanınız uygunsa kredi başvurunuz da karşılık bulacaktır.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi başvuruları bazen reddedilir çünkü kredi notunuz düşük olabilir. Daha önce yasal takibe girmişsinizdir veya bazı olumsuz durumlar yaşamış olabilirsiniz. Aynı zamanda aldığınız maaşınız ve geliriniz ya da hali hazırda çekmiş olduğunuz krediler de bu durumu olumsuz etkileyen faktörler arasındadır. Kredi puanı sorgulama Garanti sayesinde başvuru yaparsanız herhangi bir sorun yaşayıp yaşamayacağınızı da öğrenmiş olursunuz. Böylece hem siz boşu boşuna başvurmamış olur, hem de olumsuz bir durumda üzülmemiş olursunuz.

 

 

 


, , , , ,