Web
Analytics


Kredi Risk Raporu Nedir?

Kredi Risk Raporu Nedir?

Kredi almak isteyen kişiler için bankaların yaptıkları ilk analiz kendilerine ait olan kredi risk analiz raporunu incelemektir. Bu rapor yetkili kurum tarafından hazırlanır ve kişilerin geçmişlerindeki kredi veya kredi kartı ödemelerinde gösterdikleri performansı ortaya koyar. Bu rapordan gelecek bilgiler ile müşterilerine onay veren bankalar aynı zamanda kişilerin onay alabilecekleri maksimum rakama da bu şekilde karar vermektedirler. Kredi risk raporu nedir ve ne işe yarar gibi soruların yanıtlarını arayan kişiler genellikle bu rapor olmadan kredi alamayacaklarını da görebilmektedirler.

Kredi Almanın İlk Şartı

Her banka için son derece ciddi bir öneme sahip olan bu rapor istisnasız olarak herkes için geçerlidir. Kredi kayır bürosu bankalar ile ilişkileri olan herkes için kişisel olarak bir rapor tutar ve bu rapor tamamen insanların bankalar ile olan ilişkilerinin düzeyini belirtmektedir. Kredi almak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk iş bu raporu almak ve kendi değerlendirmelerini kendileri yapmaktır. Artık hem bankaların resmi internet sitelerinden hem de kendi resmi internet sitesinden alınabilmekte olan bu rapor her kredi başvurusunda bankaların en çok önem verdikleri belgelerdir.

Kredi Talebinde En Önemli Belge

Bankalar herkesi yakından takip edemeyecekleri için bu rapor ile krediye uygun kişiler olup olamayacaklarını net bir şekilde anlayabilmektedirler. Kredi risk raporu nedir veya bu rapor nasıl temin edilir diye sorular soran kişiler hem bu raporun önemini hem de nasıl temin edilebileceğini de kolayca görebilmektedirler.


, , , ,