Web
Analytics


Kredi Sicil Affı Son Dakika

Kredi Sicil Affı Son Dakika

Kredi sicili çok fazla bozuk olan kişiler, tekrardan kredi kullanmakta oldukça zorlanırlar. Bu konuda devletin belirli zamanlarda yaptığı çeşitli iyileştirmeler bulunuyor. Belirli zaman aralıklarıyla sicil affı getiren devlet, kişilere kredi kullanma konusunda teşvik yaratıyor. Kredi sicil affı son dakika haberlerini bekleyen banka müşterileri, sicillerini düzeltmek için başvuru yapmak istiyor.

2018 Kredi Sicil Affı Olur mu?

Devlet tarafından en son sicil affı geçtiğimiz sene Temmuz ayında yapılmıştı. 2017 yılında 27 Temmuz’a kadar kredi sicil affı için başvurular alınmıştı. Sicil affı için gerekli başvuruyu yapan kişilerin sicili temizlenmiş ve kredi kullanmaları sağlanmıştır. Bu başvuruyu kaçıran kişiler ise yapılacak olan yeni sicil aflarını beklemeye başladı. Bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken, 2018 yılında yeni bir sicil affının yapılması beklenmiyor. Bu tarz sicil aflarını belirli bir arayla yapan devlet, 2017 yılında yaptığı sicil affından sonra, bu yıl içerisinde yeni bir af yayınlamayacak.

Kredi Sicili Bozuksa Ne Olur?

Kredi notu düşük olan, kara listede olan ya da ödenmeyen borçlar yüzünden kırmızı kalem yemiş olan kişilerin kredi notu ciddi derecede bozuktur. Bilhassa kara listede olan kişilerin bankadan yeni bir kredi başvurusu yapması mümkün değildir. Yalnızca kredi notu belirli bir oranda düşük olan kişiler ise, belirli şartlar dâhilinde kredi kullanabiliyor.


, , , ,