Kredi Tayınlaması

Kredi Tayınlaması

Kimi zaman bankalar kendilerine gelen kredi taleplerinde insanları geri çevirebilmekte veya talep edilen kredi miktarından daha az bir miktara onay verebilmektedirler. Bunun birçok sebebi olabileceği gibi en önemli sebeplerden biri insanların finansal geçmişlerinin yetersiz olmasıdır. Kredi veya kredi kartı ödemelerinde geçmişte sorun yaşamış olan kişiler her zaman için bankaların ortak listesinde ismi olumsuz bir şekilde yer alan kişilerdir. Bu şekilde ret verilen veya daha az miktarda onay alan kredi onaylanan durumlara kredi tayınlaması denilmektedir.

Kredi Onay Şartları

Uzmanlar insanların veya kurumların bu gibi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalmamaları için her zaman bankalar ile olan ilişkilerine özen göstermelerini önermektedirler. Bu konuda hata yapmamak için öncelikle fatura ve kredi ödemelerinde kesinlikle belirlenen zaman dilimlerinde tam olarak ödeme yapmak gerekmektedir. Yapılan bu ödemelerin gelecekte bankalar ile olan ilişkilerini direkt olarak etkileyeceğini bilen herkes hem kendileri hem de çevrelerindeki kişiler için bu kurala büyük önem vermektedirler.

Kredilerin Ret Olma Sebepleri

Kredi taleplerinde yapılan incelemelerde insanların geçmişleri kadar aynı zamanda o an ki gelir durumları hakkında da her türlü bilgiyi elde etmektedirler. Verilen krediyi geri ödeyip ödeyemeyecekleri veya o an da devam etmekte olan başka bir kredileri olup olmadığı gibi konular her zaman için alınacak olan kredilerin onay durumunu etkilemektedir. Kredi tayınlaması gibi bir duruma maruz kalmak istemeyen kişiler tüm bu konulara gereken özeni göstermelidirler.


, , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.