Kredi Ve Burs Başvurusu

Kredi Ve Burs Başvurusu

 

Öğrenim hayatınıza artık üniversitede devam ediyorsanız masraflarınız da artacak demektir. Okulların harç bedelleri yüksek olduğundan ve öğrencilik için gereken masraflar ailelerin belini büktüğünden devlet bu konuda da herkese yardımcı olmaktadır. Gençlere karşılıksız burs veren devletimiz aynı zamanda Kredi ve Yurtlar Kurumu sayesinde geri ödemeli krediler de vererek gençlerin eğitimlerine önemli katkılarda bulunmaktadır. Kredi ve burs başvurusu istenildiği takdirde aynı anda yapılabilir. Yani gençler hem burs için başvurabilir, hem de kredi almak isteyebilirler.

Kredi Bürolarından Başvurabilirsiniz

Başbakanlığa başlı burslar için okuldaki burs bürolarından başvurmak yeterli olmaktadır. Aynı işlem krediler için de geçerlidir. Bir öğrencinin kredi ve burs başvurusu yapmasında bir sakınca yoktur. Burs kazanıldığında kredi çıkmayabilir veya tam tersi de geçerlidir. İkisinden birisinin çıkması halinde ona göre davranılır. Konuyla ilgili her bilgiyi Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alabilirsiniz. Kurumun internet sitesinden de başvuru yapılabildiği gibi, bilgi almak da mümkündür

Avantajları Nelerdir?

Burs kazandığınızda geri ödemesi olmayacağı için okul bittiğinde herhangi bir geri dönüş yapmanız gerekmez. Verilen burslar karşılıksız olduğu için öğrenci herhangi bir borcun arlına girmez ve bu çok büyük bir avantajdır. Kredi çıktığında ise alınan krediyi okul bittikten sonra son derece düşük rakamlarla uzun vadelerde ödemek söz konusu olacağı için gençler mezun olduklarında da sıkıntıya düşmezler.

Krediler konusu sizin için önemliyse diğer yazılarımıza buradan bakabilirsiniz.


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.