Web
Analytics


Kredi Veren Bankalar

Kredi Veren Bankalar

Yaşadığımız dönem içerisinde bankaların en büyük işlevi, vatandaşlara nakit ihtiyacı için kredi kullandırmaktır. Bu konuda bankalar ve devlet tarafından yoğun teşvikler yapıldığı için, vatandaşlar yoğun bir şekilde kredi başvurusu yapıyor. Şu an için hizmette olan tüm özel ve devlet bankaları, belirli türlerde kredi kullandırıyor. Kredi veren bankalar arasından en uygun vade ve faiz seçeneğine sahip olan bankalara başvurarak nakit ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

En Düşük Faiz Oranını Veren Bankalar

Konut ve taşıt kredisi gibi ürünlerdeki faiz oranları daha çok devlet kontrolünde tutulur. Bankalar rastgele bu kredi faizlerinde oynama yapamaz. Ancak bireysel ihtiyaç kredisi gibi ürünlerde tüm bankaların farklı oranlarda faiz belirlediğini görebiliyoruz. Bu konuda başvuru yapmadan önce mutlaka tüm bankaların faiz oranını tek tek inceleyerek, en düşük faizi veren bankayı tespit edin.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçmiş dönemlerde kredi başvuruları direkt olarak banka şubelerine giderek yapılıyordu. Ancak internet kullanımının artması ile birlikte bankalar da artık dijital ortamdan hizmet vermeye başlamıştır. Bu kapsamda internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemleri üzerinden, müşterisi olduğunuz bankaya kredi taleplerini iletebilirsiniz. Hatta bazı kredi türlerinde ödemeniz direkt olarak internetten hesabınıza yapılır. Bu sayede banka şubelerinin yüzünü bile görmeden kredinizi çekmiş olabilirsiniz. Başvuruyu yapacağınız bankanın daha önceden bir müşterisi değilseniz, direkt olarak şubeye gitmeniz ve istenen belgeleri temin etmeniz gerekecektir.

 


, , , ,