Web
Analytics


Kredisi 0 Olan Dersler

Kredisi 0 Olan Dersler

Genel ortalamalarını yükseltmek isteyen öğrenciler yaz okuluna kalarak notları düşük ancak kredisi yüksek olan dersleri yeniden almak istemektedirler. Kredisi 0 olan dersler ise her zaman için öğrencilerin dikkate almadıkları ve aynı zamanda boş yer zaman kaybı olarak gördükleri derslerdir. Bu derslerin sayıları az olsa bile genel ortalamaya herhangi bir etkilerinin olmaması sebebi ile yaz okullarında tercih edilmemektedir. Kimi okullarda kredisi 0 olan dersler hiç verilmemekte ve öğrencilere bu dersler ile gereksiz zaman kaybı yaşatılmamaktadır.

Düşük Kredili Dersler

Birçok öğrenci için çok ciddi bir önemi olan yaz okulları özellikle ortalamalarını yükseltmek isteyen herkes için değerli bir fırsattır. Bu dönemde alınacak olan derslerin ve yapılacak olan sınavların normal öğretim dönemine göre çok daha kolay olması sebebi ile düşük ortalaması olan her öğrenci mutlaka bu fırsatı değerlendirmek istemektedir. Bilindiği gibi sınıf geçmek ve yüksek bir ortalama ile mezun olmak her zaman için öğrencilerin ilk hedefidir.

Ortalama Yükseltmenin En Kolay Yolu

Bunu sağlamak için dönem içinde verdikleri çabalardan sonuç alamayan kişiler genellikle yaz okulları ve bütünleme sınavları ile amaçlarına ulaşmak istemektedirler. Bu dönemde alacakları dersleri seçerken öncelikle kredisi 0 olan derslerden uzak durmak isteyen öğrenciler seçimlerini ilk seferde en doğru şekilde yapmalıdırlar. Bu dönemde ders seçen öğrencilere notları düşük olan ancak kredileri yüksek olan dersleri seçmeleri önerilmektedir. Bu sayede genel ortalamanın yükselmesi daha kolay olacaktır.


, , ,