Genel

Trafik Para Cezası Ödeme

Trafik Para Cezası Ödeme

Araç sahiplerinin araçları ile ilgili merak ettikleri konulardan biri, araçlarının trafik cezası olup olmadığıdır. Araçlarına ceza gelen araç sahipleri bunu farklı ödeme yollarından yararlanarak yapabiliyor. Aracınızın ceza alması durumda, faizle ödeme yapmamak için size verilen süre içinde ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Farklı nedenlerden dolayı ceza alan aracınıza ait trafik para cezası ödeme işlemleri için ödemelerinizi farklı yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz.

– Banka şubelerinden ödeme

– E-Devlet üzerinden ödeme

– Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Sitesinden Ödeme

– PTT şubelerinden Ödeme

Tüm bu seçenekleri kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Trafik Para Cezası Sorgulama

Aracı olan kişiler düzenli olarak araçlarına ait ceza olup olmadığını sorgulamaları gerekiyor. Bu sayede aracınıza ait borç varsa faize girmeden ödeme imkanı bulabilir ve önleminizi alabilirsiniz. Araç sahipleri trafik cezaları olup olmadığını farklı seçenek ile sorgulayabiliyor.

– E-Devlet üzerinden

– Emniyet Genel Müdürlüğü İnternet Sitesi

– Gelir İdaresi Başkanlığı

Çok kısa süren sorgulama işlemi ile aracınıza ait olan cezaları hemen tespit etmeniz mümkün oluyor. Bu işlemlerin hepsi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Erken Ödeme İndirimi

Aracınızın trafik cezası olması halinde izleyeceğiniz tek yol cezayı ödemek olacaktır. İtiraz etseniz dahi ilk önce bu cezayı yatırmanız gerekiyor. İtirazınız haklı görülürse daha sonra paranızı geri alabilirsiniz. Araçlarınız için kesilen cezaları erken ödemeniz halinde % 25 erken ödeme indiriminden yararlanabilirsiniz. Cezanızı geç ödemeniz halinde % 5 gecikme zammı ödemek sorunda kalırsınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Tavsiye Konumuz

Kapalı
Kapalı