Web
Analytics


Ücretsiz Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi notunu öğrenmek için çeşitli kanallara başvuran vatandaşlar, belirli bir ücret ödeyerek kredi notunu öğrenebiliyordu. Ancak son zamanlarda özellikle internet ortamında ücretsiz kredi notu öğrenme fırsatı sunduğunu iddia eden çeşitli finans siteleri ortaya çıkmıştır. Öncelikle ücretsiz kredi notu öğrenme gibi bir durumun hiçbir şekilde mümkün olmadığını söylemek gerekiyor. Kredi notunu yalnızca Findeks sistemi, internet bankacılığı ya da SMS hizmeti üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu kanallar da sizlerden 4-5 TL civarında bir ücret alır. Bunun haricinde diğer kanallara banka bilgilerini girmeniz hiçbir şekilde güvenli olmayacaktır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Müşterisi olduğunuz bankadan internet şifresi aldıktan sonra, internet bankacılığı sistemine giriş yaparak kredi notu sorgulamasını kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanmak istemeyen kişiler, Findeks sistemine bir defaya mahsus olarak kayıt olduktan sonra kredi notunu öğrenebilir. Üstelik Findeks’e kayıt olmak, diğer kredi sicili bilgilerine de ulaşma fırsatı verecektir. Kara liste durumu, borç durumu ya kırmızı kalem durumunu da bu sistemden öğrenebilirsiniz.

Kredi Notunu Öğrenmek Avantaj Sağlar mı?

Kredi başvurularını yapmadan önce kredi notunu öğrenmeniz, başvuruyu sizin adınıza olumlu yapacaktır. Örneğin; kredi notunuzun düşük seviyelerde olduğunu gördüyseniz, başvuruyu buna göre düzenlersiniz ve şubeye herhangi bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler, bankaya bir kefil ya da ipotek göstererek geri ödeme teminatı yaratmaya çalışabilir.


, , , , ,